Tel No. (021) 33287314

showcase image showcase image

چوب ترمو شده

به طور کلی چوبی که تحت دمای مناسب و کنترل شده در مخازن مخصوص مدتی را سپری کرده باشد تبدیل به چوب ترمو و یا ترمو وود می شود. چوب ترمو انواع مختلفی دارد که به دو نوع اصلی آن که در بازار تجاری کاربرد بیشتری دارد اشاره می شود.
چوب ترمو کلاس اس. Stable class در این فرایند چوب تحت حرارت ملایمتر طی مدت زمان مشخص و گذراندن مراحل خاص قرار داده می شود. استحکام چوب در برابر تغییرات ابعادی بالا رفته و رنگ آن از حالت خام به قهوه ای روشن تغییر کرده و زیبایی خاصی بخود می گیرد. ترمو وود کلاس اس معمولا برای تزیینات داخلی و لوازم خانگی کاربرد بیشتری دارد.
چوب ترمو کلاس دی. Durable class چوب در این حالت در رآکتور مخصوص در دمای شدیدتر طی مدت زمان بیشتر قرار داده شده و مقاوم برابر تغییر ابعادی و اشعه ماورا بنفش گردیده و رنگ آن به حالت قهوه ای سوخته در می آید. این نوع از ترمو وود مناسب فضای باز بوده و اغلب برای نمای ساختمانی و ساخت لوازم پارکی کاربرد دارد.
همچنین ترمو وود بر اساس نوع چوب به دو گونه ترموی سبک و سنگین تقسیم می شود.
ترموی سبک از چوب درختان برگ سوزنی و اغلب نوع کاج بدست می آید. این نوع چوب ترمو بدلیل چگالی کمتر و وزن سبکتر مناسب نمای ساختمانی می باشد.
ترموی سنگین از چوب درختان پهن برگ تهیه شده و مرغوب ترین آنها چوب درختان راش، زبان گنجشکی، گردو و آبنوس می باشد. این نوع ترموها بدلیل وزن مخصوص بالای خود در ساخت تزیینات و لوازم لوکس کاربرد بیشتری دارند.
دو مزیت اصلی ترمو وود تولیدی شرکت افرا کاسپین یکی کیفیت بالای محصول و دیگری قیمت رقابتی آن است، که اولی در نتیجه سالها تحقیق و استفاده از دانش اساتید دانشگاهی و متخصصین سلولزی، و مزیت دوم بدلیل مجهز بودن این شرکت به دستگاه ترموی چوب با آخرین فن آوری روز می باشد.
محصول جدید و بی نظیر این شرکت که ابتدا اشباع شده و بعد فرایند ترمو شدن را گذرانده باشد در برنامه تولید این شرکت می باشد. این محصول کاملا منحصر به فرد دارای خواص هر دو نوع چوب اشباع شده و ترمو شده بوده و نمونه آن در داخل و خارج از کشور وجود ندارد.